Wizz Air "She Can Fly" program

A Wizz Air elhatározta, hogy a fenntarthatóság jegyében a 2027. év végével legalább 1.000 női pilótát szeretne foglalkoztatni. Csatlakozz Te is 2023-ban a Wizz Air Female program első évfolyamához, és válj a XXI. század női pilótájává!

A Wizz Air és a Tréner Flight Academy közös programja 2023-ban indul, mely lehetőséget biztosít számodra korábbi repülési tapasztalat nélkül, ATPL Integrált képzési formában, 17-21 hónap alatt kereskedelmi pilóta szakszolgálati engedély megszerzésére. Ez egy, kifejezetten légitársaság orientált program, melynek teljesítésével a végzett hallgatók további kiválasztási folyamat és állásinterjú nélkül csatlakozhatnak Európa legdinamikusabban fejlődő ultra low-cost légitársaságához.

Az alábbi gombra kattintva láthatsz egy kisebb betekintést női pilóták mindennapjaiba:

Videó lejátszása
Fontos

Tudnivalók

Első fázis

A teljes mértékben angol nyelvű képzés első fázisában a hallgatók egy az egyetemi tanulmányokhoz hasonlatos felépítésben, a Wizz Air által auditált ATPL integrált képzésen vesznek részt, mely 13 elméleti tantárgyból és egy 5 fázisból álló, 140 óra repülést és 60 óra szimulátor képzést tartalmazó gyakorlati modulból áll, amelyek egymással párhuzamosan folynak.

Az első fázis során a hallgatók elsajátítják a kereskedelmi pilóták számára szükséges elméleti és gyakorlati tudásanyagot, 13 tantárgyból vizsgát tesznek a légiközlekedési hatóságnál, továbbá megszerzik a légitársasági pilóták számára szükséges jogosításokat:

  • Airline Transport Pilot License ATPL(A) elméleti oklevél,
  • Commercial Pilot License CPL(A) szakszolgálati engedély,
  • Multi Engine Piston Instrument Rating MEP/IR jogosítás
  • Night VFR rating (NVFR) jogosítás
  • Multi Crew Cooperation (MCC) oklevél
  • Performance Based Navigation (PBN) képzés
  • Upset Prevention and Recovery Training (UPRT) képzés

Második fázis

A második fázisban, az első fázist sikeresen teljesítő hallgatók a tanulmányaikat a Wizz Air valamelyik képzési bázisán folytatják, ahol egy Légitársaság Orientációs Program (Airline Transition Program (ATP)), majd pedig az A320 Típuskézés során 6 hét időtartam alatt szerzik meg a jogosultságot, hogy növendékek elsőtisztként kezdhessenek dolgozni a Wizz Air utasszállító repülőgépein.

Harmadik fázis

A harmadik és egyben utolsó fázisban a kadétok 12 héten keresztül már aktív légitársasági pilótaként tapasztalt kiképző kapitányok felügyelete alatt repülnek a Wizz Air légitársaság járatain, hogy megszerezzék azt a rutint és tapasztalatot, amely a napi üzemelés során elengedhetetlen az első tisztek számára.

A harmadik fázis teljesítésével válnak teljes jogú első tisztté a kadétok és kezdik meg az önálló munkát a Wizz Air valamelyik bázisán.

A Wizz Air Self Sponsored Programba minden olyan 18. évét betöltött személy jelentkezését várjuk, akik állampolgársággal vagy állandó tartózkodási engedéllyel rendelkeznek az alábbi országok egyikében:: Albánia, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Grúzia, Magyarország, Észak-Macedónia, Moldova, Lengyelország, Románia és Szerbia.

A képzés megkezdésének feltétele az EASA Első Osztályú (Class 1) orvosi minősítés megszerzése. A 160 cm testmagasságnál alacsonyabb és 190 cm-nél magasabb jelentkezők számára üléspróbát végzünk, hogy meggyőződjünk arról, hogy a kormányszerveket és a pilótafülke szükséges pontjait minden repülési helyzetben elérik.

A képzési program repülési tapasztalattal nem rendelkezők vagy kis mértékű tapasztalattal rendelkezők számára került kidolgozásra. Ennek megfelelően legfeljebb magánpilóta (PPL) jogosítással rendelkező személyek jelentkezését várjuk a programba.

A képzés részösztöndíjas finanszírozási formában elérhető, a képzés megkezdéséhez 800 euró önrész befizetése szükséges, a további fennmaradó képzési összeget a Wizz Air előfinanszírozza.

A képzési díj nem tartalmazza:

  • Esetleges ismétlő, javító feladatok és képzések költségét
  • Az első fázis alatti megélhetési költségeket (lakhatás, utazás, ellátás)
  • Vízum igénylés díja nem EU állampolgárok számára
  • Ismétlő, javító vizsgák költségei

Az első fázis során a Tréner Flight Academy segítséget nyújt a hallgatóknak a nyíregyházi szálláshely kiválasztásában és a beköltözés folyamatában. További információkért látogass el a Képzési Helyszín oldalra.

A második és harmadik képzési fázis során a Wizz Air szálláshelyet biztosít a növendékeknek, valamint növendék kezdő alapfizetés biztosításával segíti megélhetésüket képzésük befejezéséig.

A finanszírozás biztosítása érdekében a kadétok a képzés megkezdése előtt képzési szerződést kötnek a Wizz Air légitársasággal. A programon való részvétel leterheltségben egyenértékű egy teljes munkaidős állás végzésével, a tanórákon, csoportos foglalkozásokon és a gyakorlati képzéseken a hallgatók számára a megjelenés kötelező, így munkavállalásra a programban való részvétel mellett nincs lehetőség!

Annak érdekében, hogy bizonyosak lehessünk a jelentkezők felkészültségéről, a Wizz Air és a Tréner Flight Academy együttesen egy két napos komplex felvételi eljárást alkalmaz. Első lépésként egy online felkészültségi tesztet (PRO teszt) és pszichológiai vizsgálatot végezünk. Ezek után a sikeres jelentkezőknek személyes interjún és csoportfeladaton kell részt venniük Budapesten. Az alkalmassági vizsgálat eredményeként a hallgatók több mint 95%-a sikeresen teljesíti a képzést, és kezdi meg pilóta karrierjét a Wizz Air szolgálatában. A felvételi eljárás díja 110 euró, amely tartalmazza a számítógépes tesztek és a légitársasági pszichológiai vizsgálat költségeit.

Jelentkezz most!

Csatlakozz Te is 2023-ban a Wizz Air She Can Fly programjába és válj a XXI. század női pilótájává!

Jelentkezem

Jelentkezz képzésünkre!

"*" a kötelező mezőket jelöli

Név*
Ez a mező az érvényesítéshez van és üresen kell hagyni.